Eesti Kunstiakadeemia kammerkoori ja vokaalkvartett Nebula Musicale kontsert "Akatonbo".Copy/paste Adamson-Ericu muuseumi koduleheküljelt:

Aastate jooksul on Adamson-Ericu muuseum pakkunud noortele interpreetidele esinemiskogemuse saamiseks oma kammerlikku keskkonda. Seekordse kontserdi algidee autori Gerda Märtensi sõnul on kaks kollektiivi Jaapani kunsti kõrvale valinud oma repertuaarist muusikat, mis kolme osapoole kohtumisel võiks olla huvitav. Kavas on esindatud väga erinevad ajad ja ruumid nagu Euroopa 16. sajandi madrigalid ja Jaapani ning Eesti 20. sajandi muusika. Ürituse meelelaad on mõtlik: juttu tuleb nii armastusest, armuvalust kui ka kõrgematest jõududest ja loodusest.

Eesti autoritest on kavas esindatud Raimo Kangro, Veljo Tormis ja Lidia Auster. Jaapani kultuuriruumi esindavad samuti mitmed autorid, kontserdi nimilugu on Kosaku Yamada "Akatonbo".

Vokaalkvartett Nebula Musicale: Gerda Märtens (sopran), Anna Dõtõna (alt), Mart Lilleleht (tenor), Kaarel Kukk (bass). Tegu on noorte muusikutega, kellest kolm õpivad klassikalist laulu Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis, Mart Lilleleht on end täiendanud laulukoolis WAF. Armastame laulda Euroopa renessanssajastu muusikat, kuid sekka põimub ka muud. Vaheldust endile ja ka publikule esitame peale kvartettide ka tertsette, duette ja soolosid. Teadmiseks uudishimulikele: Nebula tähendab ladina keeles udu või udukogu ning ilmselgelt iseloomustab nii selle liikmeid kui ka nö kunstiinimesi. Ansambel tuli esimest korda kokku 2008. aasta sügisel.

Eesti Kunstiakadeemia kammerkoor koosneb enamasti kunstialasid õppivatest tudengitest või lihtsalt kunsti- ja muusikahuvilistest, kes mõtestavad esitatavat muusikat tihtipeale suhtes ruumi, inimeste, ajahetke ja visuaaliga ning püüavad seeläbi lisada oma esinemistesse erinevaid meeli ergutavaid vürtse. Peab märkima, et kooris on alati osalenud üsna rahvusvaheline seltskond. Antud kontserdil esineb koor paljudes erinevates koosseisudes ja ansamblites. Dirigentideks on EKA kammerkoori taastaja Külli Kaats ning Farištamo Leis.

Categories & Tags

Categories: [Inimesed]  [Sündmused]  

Tags: Akatonbo Eesti kammerkoor kontsert Kunstiakadeemia Musicale Nebula vokaalkvartett

EXIF

Focal Length: 50 mm
Exposure: 1/200 sec
Aperture: f/2.5
ISO: 1600
Camera Model: PENTAX K100D

Comments on Eesti Kunstiakadeemia kammerkoori ja vokaalkvartett Nebula Musicale kontsert "Akatonbo".

  • No Comments Yet.
[close comments]

Eesti Kunstiakadeemia kammerkoori ja vokaalkvartett Nebula Musicale kontsert

Add Comment   

   

     
Eesti Kunstiakadeemia kammerkoori ja vokaalkvartett Nebula Musicale kontsert
Eesti Kunstiakadeemia kammerkoori ja vokaalkvartett Nebula Musicale kontsert "Akatonbo".
Focal Length: 50 mm | Exposure: 1/200 sec | Aperture: f/2.5 | ISO: 1600 | Camera Model: PENTAX K100D