Uus-Meremaal matkamas. Uus-meremaa keelekasutus ja sild.Pildina pole suurem asi(läbi autoakna tehtud) aga paar detaili on näha, mis Uus-Meremaal esmakordsel nägemisel elevust tekitasid.

Riigikeeleks on inglise keel nagu ühele vanale inglise kolooniale kohane. Samas on nende keelekasutus ikka selline, et mõnikord hoidsid kahe käega peast kinni ja imestasid, kuhu suunas küll keel areneda võib. Näiteks on "anna teed" märgile neil tihti juurde kirjutatud "give way", mis kõlab nii otse tõlgituna suti jaburalt ja harjumatult. Samas läheb see tegelikult kohalike elanike olemusega hästi kokku, vähemalt lõunasaare rahvastik koosneb suures osas maainimestest, kes räägivadki keelt, mis võib mõnikord tunduda rohmakas ning harjumatult "maakalik". Inimliku poole pealt vaadatuna on inimesed äärmiselt sõbralik ja vastutulelikud, elu veereb vaikselt omasoodu ja on lill ning inimesed on kogu aeg rahulikud, rõõmsad ja abivalmid. Nii vähe kui ma olen maailmas ringi rännanud siis Meremaa on koht, kus võiks elada küll.

Sildade ehitamisel on mindud minimalismi teed nagu näha ülalolevalt pildilt. Sellega harjus ruttu ära, et üle silla läheb vaid üks rada ning tuleb natuke jälgida enne pealesõitu, et ega keegi vastu ei tule. Aga see, et mõnes kohas ka rong mööda sama sild, mööda sama rada sõidab, oli midagi uut! Rongiliiklus ei tundu Uus-Meremaal eriti popp olevat - mis on ka arusaadav kuna maa on mägine ning sirget rööbast on üsna keeruline maha asetada. See-eest on aga lennuliiklus kõvasti välja arendatud, suuremate linnade vahel käib lennuk isegi üle kümne korra päevas. Mis on täiesti loogiline samm kuna sõita autoga mõnisada kilomeetrit lõunasaarel on ikka tugev tükk ettevõtmist, üle mõnesaja meetri pikkust sirget teelõiku on ikka keeruline leida. Ühel päeval autoga mägedes tiirutades tekkis küll tunne, et peab magu keelega tagasi hoidma, kui ikka üks 90- ja 180-kraadine kurv ajab teist taga siis see loksutab sisukonna korralikult segi.

Categories & Tags

Category:

Tags: give keelekasutus matk sild uus-meremaa way

EXIF

Focal Length: 70 mm
Exposure: 1/1000 sec
Aperture: f/7.1
ISO: 400
Camera Model: PENTAX K100D Super

Comments on Uus-Meremaal matkamas. Uus-meremaa keelekasutus ja sild.

  • No Comments Yet.
[close comments]

Uus-Meremaal matkamas. Uus-meremaa keelekasutus ja sild.

Add Comment   

   

     
Uus-Meremaal matkamas. Uus-meremaa keelekasutus ja sild.
Uus-Meremaal matkamas. Uus-meremaa keelekasutus ja sild.
Focal Length: 70 mm | Exposure: 1/1000 sec | Aperture: f/7.1 | ISO: 400 | Camera Model: PENTAX K100D Super