Uus-Meremaal matkamas. Mt. Cook'i otsa ronimine.Kogu olustiku plaanilisus avaldub siin mõnusalt, kohapeal olid emotsioonid eriti laes sest kõik oli nii suur-suur ja sina - kasutades Advigi väljendit - oled nagu hiirekaka mägede kõrval.

Piltide EXIFi piilujad näevad, et see pilt on tehtud 50mm'iga ehk siis filmikaamera mõttes normaalobjektiiviga, digi mõttes lühikese telega, mis on maastike jaoks justkui suti veider valik, eriti kuna mul oli päris korralik lainurk ka kaasas. Põhjus on kahetine - esiteks tahtsin võtta mäkke ronimiseks võimalikult vähe kola kaasa ning 50mm normaalobjektiiv on hästi pisike ja kerge. Aga tegelik põhjus peitus mujal.

Nimelt ma kasutasin enda lainurga(või normaalzoomi ehk siis 16-45/4) ees elus esimest korda ringpolarisatsiooni ehk siis filtrit, mille abil saab keskpeäval valusa päikese käes näiteks taevasse sinised pilved tekitada kuna filter neelab osa valgusest ära, täpsemalt siis 45-kraadise nurga all tulevad. Ma keerasin kogemata liiga kõvasti filtri ette ning ei saanud seda enam kuidagi lahti, päris mitu päeva ja mitmed pildid läksid enda lolluse nahka kuna ringpola on küll tore asi aga ainult teatud olukordades. Kui valgust on vähem siis on ta risuks jalus ning pilditegemine raskendatud kuna säriaeg läheb liiga pikaks. Ehk siis ma pigem kasutasin teisi objektiive, mis olid tol hetkel universaalsemad.

Mõned päevad hiljem sain siiski filtri eest ära keeratud - jalutasin ühte autoremonditöökotta sisse ning seletasin mure ära, keerasin objektiivi filtritpidi ettevaatlikult kruustangide vahele, kerge nõks ja filter tuli eest ära. Enen sai proovitud noa ja muude abivahenditega tundide kaupa tulutult aga konkreetse tööriistaga käis kõik hetkeliselt.

Astusin siis töökoja uksest välja ja vaatan - inimesi pole, busse pole! Hetkeks oli tunne, et see on ikka jube narr lugu, istu keset Uus-Meremaad fotokaga, pass oli vist ka taskus kuid mobiil koos me grupijuhi numbriga oli autos. Kuna ma ei olnud maininud, et käin korra ära siis hiilis hinge tunne, et nad on lahkunud ja pole mu kadumist märganud. Aga kohe tuli kaine mõistus tagasi, meenus, et alati loetakse enne lahkumist inimesed üle ning kedagi maha ei jäeta. Ja kui ma natuke ühe ja teise nurga taha piilusin siis nägin, et inimesed ja bussid olidki kaugemal poe juures.

Ma nimetan seda juhtumit "Uus-Meremaa esimeseks suureks ehmatuseks". Hiljem räägin ka teisest.

Categories & Tags

Category:

Tags: cook mäed mägi uus-meremaa

EXIF

Focal Length: 50 mm
Exposure: 1/200 sec
Aperture: f/9
ISO: 200
Camera Model: PENTAX K100D Super

Comments on Uus-Meremaal matkamas. Mt. Cook'i otsa ronimine.

  • No Comments Yet.
[close comments]

Uus-Meremaal matkamas. Mt. Cook'i otsa ronimine.

Add Comment   

   

     
Uus-Meremaal matkamas. Mt. Cook'i otsa ronimine.
Uus-Meremaal matkamas. Mt. Cook'i otsa ronimine.
Focal Length: 50 mm | Exposure: 1/200 sec | Aperture: f/9 | ISO: 200 | Camera Model: PENTAX K100D Super