Pisimemm.

Käisime Tõstamaal Puhhi matkaklubi talvepäevadel, sain ka enda uut kaamerat proovile panna nagu pildi metainfost näha on. Kuna ilm oli vihmane-tuuline-tormine, siis sai aparaat esimesed tuleristsed kohe kätte, mõne korra mõtlesin küll murelikult, et kuidas niiskus ja elektroonika omavahel küll läbi saavad. Aga ei olnud hullu, tehnika pidas vastu ning nii mõnigi pilt tuli täitsa hea välja.

Ülalolev pilt on kontrollpunkt, mille jättis maha üks teine tiim; jagunesime kolmeks tiimiks, et kaardi, GPSi ja kompassi abil enne lõunat rada maha märkida ning õhtupoolikul pimedas(!) teiste poolt mahamärgitud punktid üles leida. Enamus kontrollpunkte olid kaardil kirjas aga veerand olid sellised, mille puhul teadsid ainult GPSi kordinaate. Noh ja siis läksid kottpimedas metsas, jõudsid kuhugi välja ning otsisid vastavalt GPSi hetketäpsusele(mis pimedas metsas pole just eriti suur, suurim viga oli 15 meetrit) kontrollpunkti üles. Leidsime enamuse punkte üles, hiljem selgus, et kõiki polnudki võimalik leida kuna üks tiim kolmest oli kehva tööd teinud ja üsna suvaliselt punkte pannud + mõned lausa mulla alla peitnud, mis oli selgelt ebaaus. Eesmärk oli siiski teha kaasasolevatest ja metsast leitud materjalidest valmis mingi "asi" ning jätta see teistele ülesotsimiseks. Ehk siis sai kartulist, kaalikast, kapsast, lumest, käbidest, okstest, plasttaarast ja muust sarnasest tehtud noa ja osavate käte abil erinevaid huvitavaid "asju" lumememmedest paatideni.

Esimese päeva distants tuli kusagil 20km, päris korralik jalgsimatk. Täna käisime niisama natuke mere ääres ehk siis 4-5km jalutamist. Mõnus rüsijää oli randa kuhjunud aga sellest juba mõne pildi pärast.

Categories & Tags

Category:

Tags: none

EXIF

Focal Length: 50 mm
Exposure: 1/125 sec
Aperture: f/2.8
ISO: 800
Camera Model: PENTAX K100D Super

Comments on Pisimemm.

  • No Comments Yet.
[close comments]

Pisimemm.

Add Comment   

   

     
Pisimemm.
Pisimemm.
Focal Length: 50 mm | Exposure: 1/125 sec | Aperture: f/2.8 | ISO: 800 | Camera Model: PENTAX K100D Super