Viiu.

Infrapunasena(lühendatuna "IR") siis. Üks teine variant on ka, nö. "loomulikum", asub siin. Mulle meeldib "päris" infrapuna rohkem, annab mõnusalt futuristliku efekti.
Kuna infrapuna tuleb välja tugeva ja ereda valgusega siis seepärast valisin modelliks hiina tüdruku. Tehnilise poole pealt lisaks veel niipalju, et Pentax on IRi jaoks väga hea valik, näiteks Nikoniga(D80) on lootusetu IRiga katsetada kuna sensoril on ees vastavat lainepikkust blokeeriv filter.

Kellel on täpsemalt huvi, mis see IR on ja kuidas seda ära kasutada siis Namstoop on kirjutanud kaks põhjalikku juttu sel teemal: "Infrapuna: mis ja kuidas" ning "Infrapuna: järeltöötlus". Lisaks veel niipalju, et infrapunafilter eraldab kogu nähtava ja ultravioletse spektri ning jätab alles vaid infrapunased kiired lainepikkusega üle 720 nanomeetri.

Rääkides varstisaabuvast Pimedate Ööde Filmifestivalist siis sirvisin kataloogi läbi ning mõned filmid jäid silma ja tekitasid huvi. Valin nendest mõned välja, kõik kindlasti ei saa vaatamisnimekirja võtta.

"Aleksandra" - mulle meeldib, kui näidatakse mingit sündmust teise nurga alt, antud juhul siis sõda ilma sõjata.
"Külmutatud" - sellest filmist tundub õhkuvat rahu, paneme kõrvale kokkupõrke pärismaailma ja elu karmima poolega ning saab päris intrigeeriva kompoti.
"Uus inimene" - film Skandinaaviamaa (kommunistlikust) minevikust. Ma olen selliseid paar tükki näinud PÖFFil ning siiani on kõik olnud eranditult väga huvitavad, põnevad ja mõtlemapanevad.
"Tühjad pudelid" - Mulle meeldib Tšehhi huumor, antud juhul mainitakse ka mu suurt lemmikut Capekit. Sellest piisab, et huvi tekitada.
"Intervjuu" - Steve Buscemi on üks parimaid Ameerika näitlejaid ning on huvi vaadata, milelga seekord hakkama on saadud.
"Pimeduse aeg" - satiir ja kafkalik bürokraatia - tõotab head!
"Igavesti eikusagil" - Midagi lihtsamat vahele, väga piiratud pinna ja näitlejaskonnaga film, idee poolest võiks ju hea olla.
"Kuidas vabaneda teistest" - kirjeldus meenutab "1984"-ja, põhjamaade film pealekauba..."Seltsimees Pedersen" anyone? Minu kinematograafia-maitsmisnäsad hakkasid igaljuhul täisvõimsusel tööle.
"Must kuld" - dokumentaal "nafta järel maailma väärtuslikeimast kaubaartiklist". Temaatika on huvitav.
"Totaalne salgamine" - Birma džunglikülade elanikud versus kaks suurt naftahiiglast. Dokk taaskord.

Categories & Tags

Category:

Tags: none

EXIF

Focal Length: 50 mm
Exposure: 1/50 sec
Aperture: f/2.8
ISO: 200
Camera Model: PENTAX K100D

Comments on Viiu.

  • No Comments Yet.
[close comments]

Viiu.

Add Comment   

   

     
Viiu.
Viiu.
Focal Length: 50 mm | Exposure: 1/50 sec | Aperture: f/2.8 | ISO: 200 | Camera Model: PENTAX K100D