Rohelise unistuse teine rattaretk Viimsisse.

Briti nõukogu korraldas täna teise rattaretke valglinnastumise teemal, seekord oli suunaks Viimsi(link). Lektoriks oli seekord kutsutud Mari Jüssi, kes räägis autostumisest ning mida selle vastu teha annab, näitas ka mitut filmi teiste linnade praktikast. Üks oli loomulikult Kopenhaagenist ehk siis linnast, kus jalgratas on igapäevane liikumisvahend. Teine Portland, Oregon, USA, kus üks linnaosa likviideeris omal algatusel suure ristmiku ning tegi asemele kokkusaamiskoha, kuhu inimestel on mõnus tulla ning koos aega veeta. Neid retkesid on veel kaks tükki, soovitan kõigile tulla ka järgmistele, huvitavad ja harivad ettevõtmised.

Paar pilti on veel - Mari küsimustele vastamas(kliki siia). Arutelu läks päris tuliseks ja teravaks kuna kohal oli ka linnavalitsuse transpordiministeeriumi esindaja(siin asub harilik versioon ning mustvalge). Täiesti mõistlik inimene oli kuid teema ise küttis kirgi.

Lisa: autovaba.ee lehel on Mari ettekanne ülal, kohalik peegel asub siin(link). Veel on seal ülal kaks viidet näidatud filmidele ehk siis: "Copenhagen - City of Cyclists" (20 min, link) ja "Transform Space into Place -- City Repair Project" (8 min, link). Ehk siis kes vähegi omab püsiühendust ning poolt tundi vaba aega - vaadake!

Categories & Tags

Category:

Tags: none

EXIF

Focal Length: 50 mm
Exposure: 1/100 sec
Aperture: f/4
ISO: 1600
Camera Model: PENTAX K100D

Comments on Rohelise unistuse teine rattaretk Viimsisse.

  • No Comments Yet.
[close comments]

Rohelise unistuse teine rattaretk Viimsisse.

Add Comment   

   

     
Rohelise unistuse teine rattaretk Viimsisse.
Rohelise unistuse teine rattaretk Viimsisse.
Focal Length: 50 mm | Exposure: 1/100 sec | Aperture: f/4 | ISO: 1600 | Camera Model: PENTAX K100D