Tüüne öö

Tegin selle pildi Norra-Rootsi piiril, matka üle-eelviimasel päeval (st öösel). Tagasitee oli juba rataste all ning Norra koos eriti võimsate vaadete ning meeleoludega hakkas taas asenduma Rootsi ja varsti tuli Soome. Ma ei tahtnud veel magama minna kuigi teised juba suures osas telkides nurru lõid.

Vaid üks matkakaaslane oli veel lõkke ääres aga ka tema oli mõtlikus tujus, peale mõningast koosvaikimist võtsin läheduses lookleva rabase matkaraja jalge alla, loomulikult tolknes üle õla fotokas koos teletoruga kaasas, noh, nii igaks juhuks. Mõte oli muidugi väheke ogar kuna polaarööd olid asendumas tavaöödega ning mu fotoka ja teleobjektiivi jaoks polnud enam mingil juhul piisavalt valgust. Aga... kunagi ei või teada.

Raja kaugemas otsas oli üks väike järv, järve kaldal seisis väike mõnus majake, kus jutu järgi lausa kuningas jala käib. Majakese uksest avanes vaade järvele. Istusin kenasti potile, lükkasin ukse pärani, riputasin fotoka ukse külge kõlkuma ning tegin endale üldse mõnusa olemise. Vaid ajaleht oli puudu. Ajalehte asendasid vaikne hämarus ja tasa sahisevad puud. Istusin tükk aega seal, pea mõtetest tühi... või kes seda enam täpselt mäletabki.

Tagasiteel tegin ühe pildi, mis natukenegi annaks rabametsa tunnet edasi. Paber ja sulg sobinuks ilmselt paremini, see retk oli aga fotokunsti päralt.

Categories & Tags

Categories: [Sündmused]  [Vaikelu]  

Tags: öö norra rootsi tüüne

EXIF

Focal Length: 300 mm
Exposure: 1/3 sec
Aperture: f/32
ISO: 100
Camera Model: PENTAX K10D

Comments on Tüüne öö

  • No Comments Yet.
[close comments]

Tüüne öö

Add Comment   

   

     
Tüüne öö
Tüüne öö
Focal Length: 300 mm | Exposure: 1/3 sec | Aperture: f/32 | ISO: 100 | Camera Model: PENTAX K10D